EMA KLEIN & PETER KUBALAK

V magický dátum 12.12.2020 sme fotili backstage s talentovaným Peťom Kubaľákom, ktorý zachytil kolekciu návrhárky Emy Klein. Finálne looky, ktoré uvidíte na fotografiách, dotvárali šaty, ktoré sa stali tými najpredávanejšími v roku 2020.

BACKTAGE 
PHOTOSHOOT

Produkciu fotenia zastrešila Andrea Kubaľáková a o dokonalý MUAH sa počas celého fotenia starala @mimas.artistry. Pred objektívom stáli nielen modelky, ale hlavne talentované ženy na čele s Magdou Šebestovou - Barbora Bakošová a Klaudia Poláková.

Pre módny priemysel je aktuálna korona-kríza ťažkou skúškou, ale možnosť módnej prehliadky vo virtuálnej forme vidí Ema Klein v tomto čase ako kontraproduktívnu aktivitu, hlavne v domácom prostredí a pre naše publikum. Preto sa rozhodla spojiť sily s Peťom Kubaľákom a vytvoriť unikátne fotky, ktoré odprezentujú naplno jej tvorbu v tejto neľahkej dobe.

Filozofia Emy Klein už roky predstavuje v jej práci lokálny dizajn a praktické materiály, ktoré nie sú ťažké na údržbu, a tak zákazníčkam nespôsobia vrásky na čele. Zároveň však pôsobia luxusne, nadčasovo a prepracovane.

Podľa Emy Klein je dôležité poznať svojho zákazníka - jeho vkus, obľúbené materiály, či aktuálne potreby. „Ak by som to mala všetko zosumarizovať, 100% prírodné materiály ustupujú u mňa skôr do úzadia. Mám množstvo zákazníčok - pracujúcich žien, ktoré majú denne niekoľko stretnutí a ich požiadavka je skôr ohľadne textílií, ktoré sa nekrčia a majú stretchové vlastnosti. Niektoré typy látok sa v mojej tvorbe opakujú, ak sa bavíme výlučne o forme biznis odevu.“, objasňuje Ema.

Krátke pleťové šaty s flitrami na Klaudii Polákovej a čierne šaty s výraznými ramenami na Barbore Bakošovej sú modely najpredávanejších šiat Emy Klein z roku 2020. Ema vždy myslí na rafinovanosť a pocit pri nosení. Filtrová pleťová latka je príjemná skrz ľahkosť a pružnosť, pričom je podšitá elastickou lycrou v tóne vrchného materiálu.

Zaujímavé boli aj čierne šaty fotené na Magde Šebestovej. Ako povedala sama Ema: „Jedná sa o prvé kúsky. Je to skôr môj vlastný prototyp, ktorý si chcem najskôr odskúšať sama na sebe, keďže sa pohrávam s myšlienkou, že šaty by sa mohli aj sériovo vyrábať.” Šaty sú zo stretchového materiálu s prijemným tlmeným odleskom a ich výhodou by mala byť aj dostupnejšia cena, ktorá priblíži modely „Ema Klein“ širšiemu publiku.