MARIE CLAIRE
1956-1959 

Nadčasová ikona, ktorej kúsok môže byť tvoj


Marie Claire vzniklo v roku 1937 vo Francúzsku no svoju medzinárodnú popularitu nadobudlo až po premiestnení sa do Londýna v roku 1941. Hneď pri prvom vydaní v roku 1937 zaznamenal magazín nevídaný úspech, pričom polícia musela posilniť hliadky v okolí novinových stánkov. Prvé vydanie totiž zažilo niečo, čo sa dnes nevidí – predalo sa hneď 500 000 výtlačkov!

Tento DIOR je z novembrového čísla Marie Claire v roku 1959 - klikni na obrázok a môže byť tvoj!


Tento veľký predajný úspech však posilnila druhá vlna úspechu, v roku 1939, keď sa na sklonku druhej svetovej vojny predalo až jeden milión výtlačkov. Magazín Marie Claire bol iný ako VOGUE, dodával informácie pre ženy, ktoré sa zaujímali o viac než len módu. Jeho hlavným ťahúňom bola v tej dobe hlavne nová provokatívna žurnalistika, ktorá dovtedy nebola bežne známa.

Tento nadčasový reklamný advertoriál z Marie Claire 1956 môže byť tvoj, klikni na obrázok a zisti jeho dostupnosť!


Cieľom zakladateľa magazínu Marie Claire, Jean Prouvost bolo od začiatku hovoriť so ženami všetkých vekových skupín a so všetkými smermi života, nie len bohatou klientelou... Chcel, aby Marie Claire bola magazínom, ktorý hovoril trochu „la petite Française“ a trochu „la Duchesse d’Aven“.

Táto krásna módna ilustrácia môže byť tvoja, je to Le Gallion, z časopisu Marie Claire z roku 1956 - klikni na obrázok a zisti dotupnosť!


Magazín Marie Claire sa zrodil aj po druhýkrát a to v októbri 1954. S rovnakým zakladateľom Jean Prouvostom, rovnakou šéfredaktorkou Marcelle Auclairovou a rovnakou misiou: otvoriť ženám možnosti a pomôcť im urobiť si cestu v meniacich sa časoch – hlavná zmena však bola, že Marie Claire sa stal medzinárodným magazínom, ktorý vychádzal vo viacerých krajinách.


Aj tohto Jamesa Deana nájdeš na @modnyarchiv - klikni na obrázok a zisti jeho dostupnosť! 


Originalita Marie Claire bola tiež akreditovaná svojou špičkovou výrobou. Časopis bol vyrobený, na tú dobu, na luxusnom papieri s moderným a vzdušným vizuálom prednej cover page. Magazín Marie Claire bol vždy plný krásnych ilustrácií, reklám a módnych náčrtov, ktoré vyvážili luxus a dostupné nápady každej žene.

Ilustrácie ako napríklad tento Lanvin nájdeš na Instagrame @modnyarchiv 


Dnes je magazín Marie Claire prítomný na 29 trhoch po celom svete vrátane Európy, Severnej a Južnej Ameriky, Ázie a Tichomoria, Južnej Afriky či Blízkeho Východu, vďaka čomu je Marie Claire jednou z najuznávanejších značiek ženských módnych médií na svete.

Aj túto ikonickú módnu ilustráciu nájdeš na  @modnyarchiv - klikni na fotku

Objav celú ponuku zarámovaných originálov