S Veronikou Vágnerovou sme diskutovali o vnímaní módy v online priestore

"Som minimalista. Mám rada čisté línie, klasiku, zemité farby, bielu, čiernu. Vždy preferujem kvalitu nad kvantitou..."

Foto: Palo Bobek


Od tvojho víťazstva na Miss Slovakia sa toho už veľa zmenilo. Od nášho stretnutia na vernisáži Xénie Bergerovej v Savoy Gallery, kde sme sa stretli pred pár rokmi, som ťa začal sledovať ako módnu trendsetterku na Instagrame. Čomu sa momentálne venuješ okrem Instagramu?
V momentálnej situácii, keďže som mama 4-ročného chlapca, venujem maximum môjho času rodine a synovi. Homeoffice u mňa funguje len čiastočne, ale už niekoľko rokov pracujem v oblasti médií, marketingu, eventov a PR.

 

Pre ľudí, ktorí ťa vďaka tomuto článku spoznajú, ktoré tri slová ťa najlepšie opisujú?

Spontánna, milujúca život, nepredvídateľná, všetko čo robím, robím s vášňou a zanietením.

 

Na Instagrame, kde si dosť viditeľná, si svoj profil @veronika.vagnerova založila už v marci 2013. Kedy si sa mu začala venovať naplno? Hneď v ten rok?

Instagram bol pre mňa len zábava, akýsi kanál, kde som udržiavala kontakt s mojimi známymi, intenzívnejšie som sa mu začala venovať až neskôr, asi pred 2-3 rokmi.


Mala si na začiatku aj pauzy, kedy si myslela, že to s Instagramom zabalíš nadobro? Väčšina ľudí, ktorí začínajú s Instagramom majú takéto fázy.

Nemala som na to dôvod, ale myslím, že Instagram alebo iné sociálne siete dokážu pohltiť človeka natoľko, že nevníma realitu a žije len v online priestore. Je to veľmi tenká hranica, treba si na to dávať pozor a čas si rozumne zadeliť medzi online aj „offline“ život :)

 

Môžem spokojne skonštatovať, že za posledný rok, dva, sa o tebe začalo písať ako o módnej ikone. Pre mnohých si ikona štýlu na Slovensku. Na Instagrame si sa rozhodla bezvýhradne uberať týmto smerom?

Ďakujem:) Myslím si, že väčšina mojich followerov vyhľadáva môj profil najmä kvôli inšpirácii v rámci outfitu, účesu, čomu sa samozrejme veľmi teším a vážim si to Som normálna žena, mama, ktorá má rada módu a rada sa aj inšpirujem, ale vždy si dotvorím outfit podľa seba - základ je u mňa minimalizmus a snažím sa ho aplikovať aj ako štýl života - menej vecí, ale kvalitných.

 

Je nejaká sféra, okrem módy, kde by si chcela na Instagrame pôsobiť?

Minule som pridala recept na bábovku a celkom sa ujal :D Ale nie som kuchárka ani cukrárka, to bolo naozaj len výnimočne, ale tiež ma baví variť rýchle a nenáročné jedlá.


Kto tvorí aktuálne tvoje primárne publikum na Instagrame? Sú to ženy z Bratislavy, alebo?
Moje publikum pozostáva z najväčšej časti zo žien z Bratislavy a Prahy, potom nasledujú ostatné slovenské mestá.
 
Čo sú tri veci, ktoré z hľadiska obsahu má
tvoje publikum najradšej?
Jednoznačne je to inšpirácia v rámci outfitu, účesu, a myslím, že celkového životného štýlu/ ako sa stravujem, cvičím, ale musí to byť veľmi reálna fotka, neštylizovaná, napr. “Výťahovka” :) tie sú najobľúbenejšie - je tam výborné svetlo a vidieť celý outfit a videá (nedávno som natočila tutoriál - ako si doma urobiť kučeravú hrivu a má veľký úspech).

Vieš aj označiť to, na čo práve tvoje publikum z hľadiska obsahu na Instagrame reaguje najmenej?

Pozorujem to už nejakú dobu... keď dám fotku, ktorá je odhalenejšia :)


Je podľa teba práve interakcia od publika to, čo v súčasnosti klienti/agentúry považujú za hlavný merač “kvality” influencerky pri výbere do spolupráce?
Interakcia je veľmi dôležitá, rada komunikujem s mojimi followermi a rada im prinášam nové inšpirácie, hlavne sa snažím, aby väčšina vecí bola nielen cenovo dostupná, ale aj kvalitná.
 
Aké sú tvoje aktuálne spolupráce v rámci Instagramu?
 Je ich viac, módne značky, vlasové produkty, kozmetické produkty, wellness služby, stala som sa ambasádorkou parfému Erotikon od značky Pigmentarium (dva veľké talenty v oblasti parfémov), čo bola aj je pre mňa naozaj pocta:) Rada pijem kávu, takže spolupráca so značkou kávy bola veľmi spontánna, ako aj všetko ostatné.

Vo všeobecnosti preferuješ dlhšie, alebo jednorazové spolupráce? Čo sú podľa teba ich výhody?
Určite dlhodobejšie... má to oveľa väčší dosah aj zmysel.


Máš aj spolupráce mimo Instagramu? Napríklad reklama, alebo iné kanály?
Musím sa priznať, že ich v minulosti bolo viac... aj značky si momentálne vyberajú formu reklamy na instagrame a nechajú priestor influencerovi/ danej osobe, aby si vymyslela svoj vizuál, čím prirodzene zapadne do jeho života. Instagram tvorí priestor pre reklamu podľa vás, vy máte v rukách koncept vizuálu/ ste taká malá reklamná agentúra :)
 
Sú nejaké kritéria, podľa ktorých si vyberáš spolupráce na Instagrame do ktorých ideš?
Musím sa stotožniť so značkou, musím vedieť aké sú očakávania klienta, a potom je to o vzájomnej dohode.
 
S akými firmami podľa teba influenceri na Slovensku najradšej spolupracujú?
Je to veľmi individuálne, každý z nás je jedinečný. Predpokladám, že influenceri najradšej spolupracujú a propagujú produkty, ktoré sami používajú. Závisí to aj od toho ako sa daný človek oblieka, či mu daná téma a značka, služba sedí... podľa toho si vyberajú aj firmy influencerov.


Spolupracovala si už aj s módnymi prípadne lifestyleovými e-shopmi? Používala si pri takýchto spoluprácach predajné kódy na zľavu? Čo si osobne o takýchto spoluprácach, predovšetkým v móde myslíš?
Keď niečo propagujem, vždy som s tým stotožnená a čo sa týka zľavových kódov, dokonca si ich moji followeri pýtali:)
 
Sú nejaké produkty, ktoré propaguješ v poslednom období najradšej?  
Topánky:) Vždy boli mojou slabosťou a srdcovou záležitosťou.
 
Ktorá kampaň, na ktorej si doteraz pracovala, sa ti najviac páčila?
Okrem spolupráce so značkou obuvi Steve Madden, bolo zaujímavé fotenie pre parfém Erotikon od značky Pigmentarium. Fotografom bol Peter Spurný a za produkciu konceptu zodpovedal Virvar, celá atmosféra bola pre mňa jedinečná:) Vznikli fotky veľmi sofistikované, elegantné, ale s veľmi erotickým podtónom.


Aký máš názor na TikTok, ktorý prežíva momentálne “boom”? Máš tam vytvorený profil?
 ...nie, nemám a ani neplánujem :)
 
Máš nejaký úspech, odozvu od publika, kedy si naozaj zbadala, že niekto nosil niečo, čo si odporučila?
Je toho viac :) Väčšinou je to oblečenie, v poslednej dobe topánky, ale aj kulma a spôsob ako si upravujem vlasy.
 
Ktoré tri profily na Instagrame sú pre teba momentálne najviac inšpirujúce a prečo? Nemusia byť prioritne iba z oblasti módy.
Zo zahraničných profilov je to @fashion4perfection @camilacoehlo @yuliawave
 
Zo slovenských je ich naozaj viac:) v oblasti cestovania, gastronómie a sledujeme sa aj v rámci kamarátskych vzťahov.


Z pohľadu módnej influencerky, ktoré tri obchody, showroomy alebo značky by si odporučila čitateľom navštíviť? (kľudne aj mimo BA, ale na Slovensku)  

 A krásny deň za vami (skoro všetko je lokalizované v Starom meste). 


Na záver otázok venovaných Instagramu je tu ešte jedna. Čo by si odporučila každému, kto chce začať s influencerstvom na Instagrame?
 

Pre mňa sú podstatné tieto body:

  • Pre akú skupinu ľudí / kto ma sleduje alebo kto chcem, aby ma sledoval
  • Čo nové im chcem priniesť / módu, gastronómiu, fitnes, cestovanie
  • Akou formou - tj. byť autentický, originálny, mať zaujímavý, atraktívny obsah a dobré fotky:)


Tvoj štýl, ktorý je vždy neprehliadnuteľný kdekoľvek sa objavíš, je veľmi chic. Ako by si ho opísala?
Minimalistický, provokatívny s prvkami pánskeho štýlu.

V spoločnosti ťa je vidieť často s vysokými čižmami “muškatierkami” a oversize sakom, ktoré nosíš ako šaty. Je toto tvoj signature look? Čo máš okrem neho ešte naozaj rada?
Myslím, že asi to tak bude :) Ale naozaj milujem opätky a vysoké :)) , ale aj rifle, tričko a tenisky a v poslednej dobe TEPLÁKY! Kľudne aj so sakom, ale takúto kombináciu musíte nakombinovať veľmi citlivo.


Kde mimo Slovenska najradšej nakupuješ? Ideálne ak spomenieš aj konkrétne miesta, ulice, obchodné centrá či značky.

 

Nakupujem veľmi spontánne a naozaj sa snažím mať menej vecí kvalitných a kombinovateľných. Stala som sa zástancom “slow fashion”

Už mojou cestou nie je mať milión “ handier” (aj keď v minulosti, som tomuto trendu podľahla).

Zo šatníka som veľa vecí vylúčila, posunula ďalej. Radšej dlhšiu dobu šetrím na drahšiu a kvalitnejšiu vec. Obľubujem nadčasové strihy, vzory, a snažím sa vniesť do šatníka skôr ľahkosť a klasiku. Myslím si, že tá nikdy nevyjde z módy. A samozrejme sem-tam ho doplniť o trendy kúsok.  Menej a kvalitne je viac, a to platí nie len v móde. Túto myšlienku sa snažím transformovať aj do života, ale všetko je proces aj u mňa:)


Je niečo na čo si v móde reálne zaťažená? Sú to topánky, kabelky, alebo parfumy? Kľudne spomeň aj konkrétne značky.
 
Topánky (smiech!) sú mojou slabosťou, ako som už spomínala... milujem lodičky od Louboutina a mám ich niekoľko párov a aj keď boli drahšie, tá investícia mi stála za to.
 
A ešte na úplný záver, je niečo čo plánuješ do budúcnosti v rámci módy, alebo iných projektov? Je niečo na čo sa môžeme tešiť?
 
Ach :)) mám v hlave veľa plánov a dúfam, že ich raz zrealizujem, ale určite to bude presne také ... ako ja, rada šokujem a provokujem, ale snažím sa aby to bolo sofistikované:)

Veroni, moc ďakujem za rozhovor a držím palce, nech sa všetky plány uskutočnia ako majú!

PS: A ako vždy aj teraz je tu možnosť nahliadnuť po rozhovore do kabelky. Čo sú Veronikine denné essentials?

Bratislava 17.5.2020